Unit 4 ShoppingLet’s talk about shopping 1. Do you like to go shopping? 2. How often do you go to the shops to browse or buy things? 3. Do you know how to negotiate the price? 4. What should you say if you want to buy things?Situation ConversationDirection: Practise the following dialogues and answer the questions.Dialogue AMrs Ryefield: I’ll have a whole-wheat loaf,three white loaves, a baguette and ten rolls,please.How much will that be all together?Baker: The whole-wheat loaf is 45cents, the white loaves are 35cents each, the baguette is 27 cents and the rolls are eight cent each. That makes two dollars fifty-seven cents.Mrs Ryefield: There you go.Baker: Thank you, madam. Forty-three cents change. Have a nice day.Follow-up Questions 1. What does she buy? ……………………………………………… 2. How much are they? ……………………………………………… 3. How much is the change she gets? ……………………………………………….